Archiv autora: admin

Událost č.4 – 11.3.2019

8:29
Roudnice nad Labem

Jednotka vyjela k odstranění plechové střešní konstrukce, která se uvolnila při větrné smršti. Jednotka ji ve spolupráci s HZS PS Roudnice nad Labem rozřezávala pomocí motorového rozbrušujícího zařízení.  

událost č. 2 – 24.2.2019

Jednotka vyjela k požáru domu v obci Vědomice.
Po příjezdu na místo události byl z rozhodnutí VZ vytvořen 1x útočný proud C a 1x vysokotlaký proud od vozidla CAS 20 4000/240 -S2Z. Členové jednotky vybaveni IDP společně s příslušníky HZS PS Roudnice vnikli do budovy pomocí bourací sekery. Uvnitř budovy bylo velké množství odpadu všeho druhu. Dále členové jednotky prováděli hasební práce a obsluhovali přetlakový ventilátor, který byl nasazen pro odvětrání celého prostoru od zplodin hoření. Po ukončení zásahu se jednotka vrátila zpět na základnu. Při požáru zemřela jedna osoba uvnitř domu.

Událost č. 1 – 20.2.2019

KOPIS HZS ÚK vyhlásil JSDH Roudnice nad Labem poplach. Jednotka vyjela na MU do obce Vědomice na požár kompostu s vozidlem CAS 20 4000/240 – S2Z (1+1)a DA L1Z (1+0). Po příjezdu na místo zásahu byla z rozhodnutí velitele zásahu zřízena kyvadlová dálková doprava vody pomocí CAS 20 JSDH Roudnice nad Labem

Jednotka je vybavena Termo kamerou

Po dvou měsících od objednání rozšířila dne 18. 1. 2019 vybavení vozidla CAS 20 JSDH Roudnice nad Labem zásahová termokamera Flir K55. Kamera bude sloužit k vyhledávání ohnisek požárů v objektech, ale i při lesních požárech v kombinaci s „D“ programem. Zasahujícím hasičům dále pomůže s orientací v zakouřených prostorách a s případným  vyhledáváním ztracených osob.
Sada termokamery s příslušenstvím obsahuje: Termokameru, přepravní kufr, 2x aku-baterii, dobíječ, pevný popruh, samonavíjecí popruh a další drobné příslušenství. 
Termokamera je vybavena snímačem o rozlišení 320x 240 px, teplotním rozsahem -20°C až +650°C, 4″ displayem 60 Hz, dvojnásobným zoomem, přesností měření +- 4° C, nahráváním videa, pořizováním fotografií, stupněm krytí IP67 a 5ti režimy detekce:
1) Automatický požární režim NFPA2) Automaticky požární režim černobílý3) Atomatický požární režim se zvýšenou teplotní kolorizací4) Vyhledávání osob5) Vyhledávání žhavých míst po požáru
Termokamera byla pořízena z dotace od Nadace Agrofert, která přispěla částkou 25 000 Kč. Děkujeme. Malá část ceny byla zaplacena z vlastního rozpočtu jednotky. O zbylou a největší část se postaralo město Roudnice nad Labem. Zafinancování termokamery je také odměnou za proběhlý audit jednotky s výsledkem – bez závad. Velice si vážíme tohoto ocenění naší činnosti a děkujeme.
Na obrázku jsou patrné další detekční prostředky jednotky. Jedná se o bezkontaktní pyrometr Voltcraft a detektor nebezpečných plynů GasAlert Micro se senzory CO (oxid uhelnatý), O2 (kyslík) a LEL (dolní mez výbušnosti s alarmem kalibrovaným na methan).
Autor:Ing. Stanislav Petrásek

Událost č. 24 – požár

30.7.2018
15:52
Místo: Martiněves

JSDH Roudnice nad Labem byla povolána KOPIS HZS ÚK na požár pole mez obcemi Bříza a Radešín. Jednotka vyjela s vozidly CAS 20 (1+3), CAS 32 (1+1) a DA (1+3). Po příjezdu na místo události bylo průzkumem zjištěno, že se jedná o požár posekaného pole a zemědělského stroje. Na místě se již zasahovala JPO HZS ÚK PS Rodnice nad Labem a JSDH Budyně nad Ohří. Vozidlo CAS 20 začalo pomocí dálkově ovládané nárazníkové lafety srážet plameny
šířící se napříč polem pro snažší dohašení asanačními lištami ostatních vozidel. Po vyčerpání hasební látky, odjela CAS 20 k nedalekému rybníku v obci Radešín k dotankování vody. Po návratu vozidlo pokračovalo v hašení podél fronty požáru. Vozidlo CAS 32 mělo po příjezdu na místo události technický problém v podobě poruchy na vyrovnávání vzduchových měchů a tak posloužilo jako zásobárna vody pro ostatní vozidla. Po opravě poruchy CAS 32
odjela doplnit hasební látku k výše zmíněnému rybníku. Po dohodě s velitelem zásahu se jednotka vrátila zpět na základnu.

Událost č. 23 – technická pomoc

27.7.2018
7:45
Místo: Bříza

Po příjezdu na místo události bylo zjištěno, že se jedná o zápar uhlí v prosorách sklepa. Z rozhodnutí VZ začali členové jednotky společně s příslušníky HZS PS Roudnice uhlí ze sklepa vynášet pomocí kbelíku. Hasiči ve sklepě zasahovali v IDP. Bylo vynešeno cca. 5t uhlí.Po ukončení zásahu se jednotka vrátila zpět na základnu.

Událost č. 22 – požár

26.7.2018
8:08
Místo: Bříza

Po příjezdu na místo události bylo zjištěno, že se jedná o zápar uhlí v prosorách sklepa. Z rozhodnutí VZ začali členové jednotky společně s příslušníky HZS PS Roudnice uhlí ze sklepa vynášet pomocí kbelíku. Hasiči ve sklepě zasahovali v IDP. Bylo vynešeno cca. 7t uhlí.Po ukončení zásahu se jednotka vrátila zpět na základnu.