Archiv rubriky: Různé – ze života u hasičů

Jednotka je vybavena Termo kamerou

Po dvou měsících od objednání rozšířila dne 18. 1. 2019 vybavení vozidla CAS 20 JSDH Roudnice nad Labem zásahová termokamera Flir K55. Kamera bude sloužit k vyhledávání ohnisek požárů v objektech, ale i při lesních požárech v kombinaci s „D“ programem. Zasahujícím hasičům dále pomůže s orientací v zakouřených prostorách a s případným  vyhledáváním ztracených osob.
Sada termokamery s příslušenstvím obsahuje: Termokameru, přepravní kufr, 2x aku-baterii, dobíječ, pevný popruh, samonavíjecí popruh a další drobné příslušenství. 
Termokamera je vybavena snímačem o rozlišení 320x 240 px, teplotním rozsahem -20°C až +650°C, 4″ displayem 60 Hz, dvojnásobným zoomem, přesností měření +- 4° C, nahráváním videa, pořizováním fotografií, stupněm krytí IP67 a 5ti režimy detekce:
1) Automatický požární režim NFPA2) Automaticky požární režim černobílý3) Atomatický požární režim se zvýšenou teplotní kolorizací4) Vyhledávání osob5) Vyhledávání žhavých míst po požáru
Termokamera byla pořízena z dotace od Nadace Agrofert, která přispěla částkou 25 000 Kč. Děkujeme. Malá část ceny byla zaplacena z vlastního rozpočtu jednotky. O zbylou a největší část se postaralo město Roudnice nad Labem. Zafinancování termokamery je také odměnou za proběhlý audit jednotky s výsledkem – bez závad. Velice si vážíme tohoto ocenění naší činnosti a děkujeme.
Na obrázku jsou patrné další detekční prostředky jednotky. Jedná se o bezkontaktní pyrometr Voltcraft a detektor nebezpečných plynů GasAlert Micro se senzory CO (oxid uhelnatý), O2 (kyslík) a LEL (dolní mez výbušnosti s alarmem kalibrovaným na methan).
Autor:Ing. Stanislav Petrásek

30.9.2017 – taktické cvičení

Naše jednotka se účastnila noční prověrky IZS.
Která byla zahájena 30.9. po poledni ukázkou a školením. Samotné cvičení od 19:30 do 1.10. kolem 03:30 – kdy bylo vyhodnocení.

Taktické cvičení bylo zároveň i osmiboj , kterého se účastnilo 16 dobrovolných jednotek.

Naše jednotka se účastnila letos poprvé a umístili jsme se na krásném 9. místě.

Cvičení bylo velice náročné a to nejen po fyzické stránce.