Jednotka je vybavena Termo kamerou

Po dvou měsících od objednání rozšířila dne 18. 1. 2019 vybavení vozidla CAS 20 JSDH Roudnice nad Labem zásahová termokamera Flir K55. Kamera bude sloužit k vyhledávání ohnisek požárů v objektech, ale i při lesních požárech v kombinaci s „D“ programem. Zasahujícím hasičům dále pomůže s orientací v zakouřených prostorách a s případným  vyhledáváním ztracených osob.
Sada termokamery s příslušenstvím obsahuje: Termokameru, přepravní kufr, 2x aku-baterii, dobíječ, pevný popruh, samonavíjecí popruh a další drobné příslušenství. 
Termokamera je vybavena snímačem o rozlišení 320x 240 px, teplotním rozsahem -20°C až +650°C, 4″ displayem 60 Hz, dvojnásobným zoomem, přesností měření +- 4° C, nahráváním videa, pořizováním fotografií, stupněm krytí IP67 a 5ti režimy detekce:
1) Automatický požární režim NFPA2) Automaticky požární režim černobílý3) Atomatický požární režim se zvýšenou teplotní kolorizací4) Vyhledávání osob5) Vyhledávání žhavých míst po požáru
Termokamera byla pořízena z dotace od Nadace Agrofert, která přispěla částkou 25 000 Kč. Děkujeme. Malá část ceny byla zaplacena z vlastního rozpočtu jednotky. O zbylou a největší část se postaralo město Roudnice nad Labem. Zafinancování termokamery je také odměnou za proběhlý audit jednotky s výsledkem – bez závad. Velice si vážíme tohoto ocenění naší činnosti a děkujeme.
Na obrázku jsou patrné další detekční prostředky jednotky. Jedná se o bezkontaktní pyrometr Voltcraft a detektor nebezpečných plynů GasAlert Micro se senzory CO (oxid uhelnatý), O2 (kyslík) a LEL (dolní mez výbušnosti s alarmem kalibrovaným na methan).
Autor:Ing. Stanislav Petrásek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..